Zestawy quizów tematycznych o nazwie „Dzieci kontra rodzice” zostały wydane przez polskie wydawnictwo Kangur. Charakteryzują się one tym, że zawierają dwie talie kart – jedną z trudniejszymi pytaniami, które młodsi zadają swoim rodzicom, oraz jedną z łatwiejszymi pytaniami, które rodzice zadają swoim dzieciom. Wszystkie gry z serii „Dzieci kontra rodzice” mają podobny format oraz są bezpłatne.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Dzieci kontra rodzice – gra i jej serie
- Dzieci kontra rodzice – gra idealna do nauki i rozrywki
Zobacz także: https://dzieciprzyplanszy.pl/gra-szalona-misja-szczegolowy-opis/
Dzieci kontra rodzice – gra i jej serie
Poszukujecie sposobu na świetne spędzenie czasu w gronie rodzinnym? Gry z serii “Dzieci kontra rodzice” z pewnością dobrze się w tym sprawdzą! Poniżej przedstawiono opis poszczególnych modeli tej gry, żebyście mogli zadecydować, która rozgrywka będzie dla Was najlepsza.
„Dzieci kontra rodzice: Czego o sobie nie wiecie?”
„Dzieci kontra rodzice: Czego o sobie nie wiecie?” to gra rodzinna, która daje możliwość sprawdzenia, jak dobrze rodzice znają swoje dzieci oraz, jak dobrze pociechy znają swoich opiekunów. Gra polega na rywalizacji między drużynami, które odpowiadają na wiele interesujących i zabawnych pytań. Wygrywa drużyna, która udzieli większej liczby poprawnych odpowiedzi.
W grze występują pytania o dwóch poziomach trudności, odpowiednio dostosowane dla dzieci i dla rodziców. W grę można grać w 2-4 osoby.
Gra „Dzieci kontra rodzice” jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 6 lat.
Gra “Dzieci Kontra Rodzice. Ale Kosmos”
W 2018 roku wprowadzono grę rodzinną, w której zarówno rodzice, jak i dzieci rywalizują ze sobą, odpowiadając na szereg fascynujących i przyjemnych pytań opracowanych specjalnie dla nich. Pytania te mogą dotyczyć takich tematów jak pochodzenie kosmitów, czy pies został wysłany w kosmos, szacowany czas dotarcia na Marsa oraz zidentyfikowanie planety z największą liczbą księżyców. Gra składa się z 54 kart, 2 kart pułapek, 12 żetonów oraz instrukcji. Wygrywa zespół, który udzieli poprawnej odpowiedzi na najwięcej pytań.
Gra przeznaczona jest dla minimum 2- 4 graczy, a zalecany limit wieku to 6 lat lub więcej.
„Dzieci kontra rodzice: Piłka nożna”
Czy wiecie, co oznacza słowo „spalony” w kontekście piłki nożnej?
Gra „Dzieci kontra rodzice: Piłka nożna”, to świetna zabawa dla miłośników tego sportu! Zawiera ona wiele zabawnych pytań i odpowiedzi, które pozwolą poczuć prawdziwe piłkarskie emocje.
W grze znajdują się pytania dostosowane do poziomu trudności dla dzieci i dla rodziców. Seria ta jest przeznaczona dla co najmniej 2 osób w wieku od 6 lat, a czas gry wynosi około 15 minut.
Gra “Dzieci kontra rodzice. Memory: Zwierzaki”
W pudełku z grą znajdują się 54 karty do gry, 156 pytań, 2 karty pułapki oraz instrukcja.
Gra została wydana w 2019 roku przez wydawnictwo Kangur. Przeznaczona jest dla dzieci od wieku 3-4 lat. Sprzyja doskonaleniu umiejętności zapamiętywania i koncentracji. Zawiera 24 atrakcyjne wizualnie elementy, które są dostosowane do potrzeb maluchów.
„Kalambury Dzieci kontra Rodzice”
Radosna i wciągająca gra dla całej rodziny. Wesołe hasła, stworzone specjalnie dla dzieci i rodziców, gwarantują niezapomnianą zabawę. Gra wymaga szybkiego refleksu i rozwiniętej wyobraźni. Gracze muszą pokazywać i rysować hasła, aby wygrać.
Zawartość gry to 54 karty do gry, 162 hasła i instrukcja. Gra jest przeznaczona dla graczy w wieku 7+ i może w nią grać od 2 do 6 osób.
“Dzieci kontra Rodzice, Quiz o naszym domu”
„Quiz o naszym domu” to gra rodzinna, która sprawdza, jak dobrze znasz swój dom. Zawiera, takie pytania jak: kto bierze najdłuższy prysznic, gdzie trzymane są skarpetki i czy w domu jest śrubokręt. Gra przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i rodziców z pytaniami przygotowanymi dla każdego poziomu. To zabawna i dynamiczna propozycja, w której obie drużyny rywalizują odpowiadając na ciekawe i zabawne pytania. Do gry dołączono 208 pytań, 54 karty do gry, 2 karty pułapek oraz instrukcję.
Gra jest odpowiednia dla 2-4 graczy w wieku od 6 lat.
Gra „Dzieci kontra rodzice: Ciało człowieka”
Gra „Dzieci kontra rodzice: Ciało człowieka” to dynamiczna gra rodzinna, w której dzieci i rodzice rywalizują, odpowiadając na wiele interesujących i zabawnych pytań na temat anatomii człowieka. Pytania dotyczą takich zagadnień, jak to, co sprawia, że się ruszamy, jak słyszymy, skąd bierze się sen, czy jak szybko bije nasze serce. Gra zawiera pytania na dwa poziomy trudności, specjalnie przygotowane dla dzieci i dla rodziców, a wygrywa drużyna, która odpowie na większą liczbę pytań.
Liczba graczy w grze jest od 2 bez ograniczeń, a minimalny wiek graczy to 7 lat. Wydawcą gry jest Kangur sp. z o.o., a instrukcja i zawartość pudełka są w języku polskim. Zawartość gry to 54 karty pytań (156 pytań), 2 karty pułapki i instrukcja.
“Dzieci kontra Rodzice: Dookoła świata”
Rozgrywka rodzinna, polegająca na zgadywaniu fascynujących faktów z różnych zakątków globu. W grze dostępne są pytania dla dzieci i dorosłych, a wygrywa drużyna, która udzieli odpowiedzi na większą liczbę pytań.
Gra została wyprodukowana w Polsce i zawiera 54 karty z 162 pytaniami, 2 karty „pułapki” oraz instrukcję.
Wiek graczy to powyżej 7 lat, a gra przeznaczona jest dla 2-5 uczestników.
“Dzieci kontra Rodzice, Polskie Zwyczaje”
Szukasz zabawnego sposobu na poznanie polskich świąt i zwyczajów? Gra “Dzieci kontra Rodzice Polskie zwyczaje” jest idealnym rozwiązaniem! Dzięki pytaniom dostosowanym do potrzeb dzieci i dorosłych, gra ta jest odpowiednia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a nawet może być wykorzystana jako pomoc dydaktyczna dla obcokrajowców uczących się języka polskiego. Gra jest nie tylko zabawna, ale również pomaga dzieciom zdobyć wiedzę na temat polskich tradycji i zwyczajów. W grę można grać w 2-5 osób, a jej wykonanie zajmuje około 30 minut. Polecana dla osób w wieku 7+.
Dzieci kontra rodzice – gra idealna do nauki i rozrywki
Wymienione gry, to nie wszystkie z serii gier wydawnictwa Kangur! Oferują one jeszcze wiele ciekawych propozycji dla wieczory gier. „Dzieci kontra rodzice” są doskonałym sposobem na spędzenie czasu w gronie rodziny, a przy okazji pociechy rozwijają przy tym umiejętności zapamiętywania, koncentracji i wyobraźni.